Zapraszamy seniorów do udziału w projekcie

IMG_1573 kopiaStowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada zaprasza seniorów z gminy Chojnice do udziału w projekcie „Gdy gorączka pali czoła, mądry Kaszub zbiera zioła!”.
Działania będą realizowane w 10 gminnych miejscowościach: Ostrowitem, Nowym Ostrowitem, Lichnowach, Sławęcinie, Angowicach, Czartołomiu, Kłodawie, Krojantach, Doręgowicach i Klawkowie. Tematyka projektu dotyczy tradycji zielarskich Kaszub. Mieszkańcy gminy Chojnice w wieku 60+, które chciałyby wziąć udział w projekcie, mogą zgłaszać się do instruktorów/opiekunów świetlic w wymienionych miejscowościach do 15 czerwca 2021r.
aktywni+

 

„Kaszubskie czwartki”

IMG_0115-kopia

Kolejne wakacje już za nami. Niestety, wraz z zakończeniem lata w Swornegaciach żegnamy „Kaszubskie czwartki”. Cykl występów ludowych kapel stał się już lokalną tradycją. Koncerty przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego odbywają się od trzech lat i z roku na rok przyciągają coraz więcej osób.

Czytaj dalej „Kaszubskie czwartki”

Sezon dobiega końca…

W Swornegaciach dobiega końca sezon turystyczny, a wraz z nim kończą się letnie oferty Wiejskiego Domu Kultury i Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego. A było w czym wybierać… Warsztaty wypieku chleba, wyplatanie z wikliny, ceramika, wypady rowerowe i piesze, haft,… Można było też skorzystać z szeregu imprez kulturalnych: czwartkowych spotkań z kulturą kaszubską, festynów letnich, wernisaży, spotkań z gawędziarzami, chojnickiej nocy poetów, testu kaszuba, itd. Koniec sezonu nie oznacza jednak, że oferta znika zupełnie. Nowy plan zajęć pojawi się już niebawem. Nadal będzie można skorzystać z zajęć warsztatowych, a wraz z początkiem roku szkolnego do grafiku wpisze się cała seria zajęć dla dzieci młodzieży, a także osób dorosłych.

IMG_0189-1024x768

Czytaj dalej Sezon dobiega końca…

Operetka z jeziorem w tle

IMG_0129-kopia

Ostatnia niedziela (23.08.2015 r.) upłynęła w Swornegaciach pod znakiem muzyki klasycznej. W miejscowym amfiteatrze wystąpiły gwiazdy operetki i opery. Wszystko to za sprawą projektu „Wielcy muzycy w wiejskiej świetlicy”, który został dofinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Czytaj dalej Operetka z jeziorem w tle