Międzynarodowy Festiwal „BLUES w SWORACH”.

Ostatnie tegoroczne wydarzenie w sworzyńskim amfiteatrze z całą pewnością zachwiało utartym już schematem – organizowania na wsi koncertów i festynów z muzyką biesiadną lub disco polo.

W sobotę, 21 sierpnia, odbył się III Międzynarodowy Festiwal „BLUES w SWORACH”.

Wydarzenie to poprzedziły Bluesowe Spotkanie Tematyczne i Warsztaty zorganizowane w przeddzień festiwalu w WDK w Swornegaciach.

W sobotę, w wypełnionym po brzegi amfiteatrze, wystąpiły cztery zespoły. Jako pierwsza  zagrała lokalna grupa LAKELAND z Chojnic  z programem standardów blues – rockowych, BLUEBERRY HILL przywieźli z Warszawy najprawdziwsze rockabilly, BLUES TIME zagrał klasyczne standardy bluesa amerykańskiego, a na finał rodzinna grupa MICK & ELLI KBB ze Szwajcarii (Tata, Mama i troje dzieci) poprowadziła wszystkich przez różne gatunki bluesa, wiele standardów, ale również własnych kompozycji.

Po koncertach odbył się jam session zagrany przez muzyków z wszystkich kapel, a nawet tych, którzy zajmowali wcześniej miejsca dla publiczności…

Muzycy zebrali gromkie brawa, organizacja koncertu spotkała się z wieloma przychylnymi opiniami i życzeniami ponownego spotkania w przyszłym roku!

Wydarzenie zrealizowane przez Stowarzyszenie SWORY w ramach zadania „Festiwal „Blues w Sworach” – edycja 2021” dofinansowanego ze środków gminy Chojnice

17. BLUES TIME chórki M&M Warszawa 15. BLUES TIME Warszawa 11. BLUEBERRY HILL Warszawa